Iskérka, sociální centrum denních aktivit

Centrum na podporu duševního zdraví - Rožnov pod Radhoštěm„Stres baskervilský“

Přednáška Mgr. Petra Vejrosty ze dne 7. října 2008 ke stažení zde

Týden pro duševní zdraví 2008

Plakát na akci ke stažení zde.

Srdečně Vás zveme k účasti na programu 2. ročníku Týdne pro duševní zdraví a věříme, že si vyberete ze široké nabídky, kterou jsme pro vás připravili.

Hlavními pořadateli jsou i v letošním roce Iskérka – o.s. a  Městská knihovna v Rožnově pod Radhoštěm. Děkujeme všem sponzorům a dárcům, kteří podpořili náš projekt.

Týdny pro duševní zdraví vrcholí 10.října.Tento den vyhlásila mezinárodní organizace World Federation for Mental Health Světovým dnem pro duševní zdraví.
Celorepublikové akce Týdnů pro duševní zdraví 2008 najdete na www.tdz.cz.

A na konec jedno malé zamyšlení.
 „ Co to vlastně je to duševní zdraví? Dle mého je to např. když si všimnu rozkvetlé růže, její krásy a vůně, když cítím teplo slunce a prožívám tajemství měsíce, když si pohladím koně a uvědomím si, jak příjemné to je, když si hraji se svou malou neteří a prožívám s ní radost ze všedního dne, když si vyslechnu náhodnou kolemjdoucí a zjistím, že ten můj kříž není zdaleka nejtěžší, nebo když najdu odvahu znát pravdu a chtít vědět, jak se věci opravdu mají. Tak tomu já říkám duševní zdraví. A ruku na srdce, kdo může skutečně s jistotou říci, že je duševně zdravý?“

„Stres baskervilský“

Přednáška Mgr. Petra Vejrosty ze dne 7. října 2008 ke stažení zde


© Iskérka / hosting VALACHNET/ titulní foto Fotografický herbář